• Su Kaçak Tespiti

  Ankara Su Kaçak Tespiti Firması olarak, su kaçağı alanında çeşitli tesisat hizmetleri sunmaktayız. Su sızıntısını noktasal bir doğrulukla belirlememizi sağlayan en yüksek teknoloji ürünü olan termal kamera ve akustik dinleme cihazı kullanıyoruz. Duvar içinde ve zemin betonlarının altında bulunan tesisat borularını ve ısıtma sistemlerindeki tesisat borularının sızıntılarını küçük basınç farkları ve yüksek frekansı ile bu teknolojik cihazlarımız su kaçağını hızlıca bulmaktadır.

  Sızdıran borular, erken teşhis edilmezlerse büyük (ve maliyetli) onarımlara yol açabilir. Tesisat sisteminizi termal kamera ile tarayarak sızdıran boruyu tespit edip, lokal müdahale ile tamir ederek evinize veya iş yerinize zarar vermeden sorunu çözmelidir.. Su kaçak tespiti ve tamirinde deneyimli bir tesisat uzmanı, su kaçağı tespit cihazı, akustik dinleme cihazı gibi yüksek teknolojik ekipmanları kullanarak dikkatli ve kapsamlı bir şekilde yapmalıdır.

  Tesisat borularından, musluk, batarya, klozet, duş kabini ve özellikle ıslak zeminlerin bulunduğu yerlerdeki belli olmayan su kaçakları, sizleri zor durumda bıraktığı gibi alt komşunuzu da zor durumda bırakabilir. Erken su kaçak tespiti ve su kaçak tamiri olmadan devam eden su kaçakları önemli oranda hasarlara neden olabilir. Ankara Tesisat, su kaçak tespiti ve su kaçağı tamirinde uzmanlaşmıştır. Su kaçak tespiti ekibimiz, doğru ve zamanında kaçak tespit ve onarım yapmak için, gerekli tüm su kaçak tespit cihazına ve akustik dinleme ile kaçak tamir ekipmanlarına sahiptir. Kolayça tespit edilen su kaçaklarında, kaçak onarım seçenekleri sunarak tesisat tamiri yada tesisat yenileme tavsiyelerinde bulunabilir.

  Eski yapılardaki tesisat boruları genelikle demir borularla döşenmiştir. İstenmedik anlarda ve zamanlarda, özellikle gece ve evde olmadığınız anlarda meydana gelen bu demir borulardaki kaçaklar, zamanla korozyona uğrayarak çürümeye başlar ve gerek ek yerlerinden gerekse farklı noktalardan su kaçakları meydana gelir. Böyle durumlarda tespiti yapılan tesisatın, komple yenilenmesi tavsiye edilir. Tavsiye sebebimiz ise, tamir edilen bölgenin dışında, farklı noktalardan da farklı zamanlarda su kaçakları meydana gelecek olmasıdır. 

   Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

  Su kaçağı, hem temiz su, hem sıcak su, hem de atık su borularında meydana gelmektedir. Öyle anlar olur ki tavanlarda su sızıntısı görenler ilk anda üst katlardan şüphe eder ki bu şüphe her zaman doğru olmayabilir. 2 üst daireden kaynaklanabilidiği gibi üst katın yan dairesinden bile kaynaklanabilir. Bunun sebebi ise kolon tesisatının aynı hattan geçmesidir. Net olarak tesisat kaçakları ancak cihazlar yardımıyla tespit edilebilir. Peki su kaçağı nasıl anlaşılır?

  • Tüm su armatürleri, musluklar ve vanalar kapalı durumdayken su sızıntısı sesi gelmesi.
  • Evinizin içinde veya dışında ana vana kapalı durumdayken bile dönen bir su sayacı
  • Duvarlarınızda veya zeminlerde çatlaklar
  • Duvarlarda küf veya fark edilebilir nem
  • Kombi su basıncının düşmesi ve su eksiltmesi
  • Alt komşunun serzenişleri
  • Ortalamadan daha yüksek su faturaları
  • Vanalar kapalı durumdayken herhangi bir musluğa takılan manometrede düşüş görülmesi

  Ankara Sy Kaçak Tespiti Firmamız komple tesisat yenileme, kaçak tespit ve onarım hizmetleri sunar. Yaşam alanlarınızda herhangi bir su kaçağından şüpheleniyorsanız, detaylı bir inceleme için Ankara Tesisat'ı arayın. Su kaçağı tespit hizmetlerimizii detaylı bir şekilde öğrenin. Müşteri temsilcimiz sizlere yapmış olduğumuz su tesisat hizmetleri ve su kaçağı tespit fiyatı ile ilgili tüm detayları aktaracaktır. 

Call Now Button