• Kombi Bakımı ve Petek Temizliği

  Ankara'da kışlar sert ve soğuk geçmektedir. Herkes gibi karın ve soğuğun keyfini dışarıda geçirmek varken neden bu iklimi evin veya yaşam alanlarının içerisinde geçirelim. Eğer kışı konforlu geçirmek istiyorsanız, ısıtma sistemlerinizin bakımını kesinlikle yaptırmalısınız. 

  Isıtma sistemlerinin başında kombi ve petekler gelmektedir. Nasıl ki arabanın yazlık ve kışlık bakımlarına özen gösteriyor iseniz aynı hassasiyeti eviniz için de göstermelisiniz. Bu hem sizin daha ekonomik bir kış geçirmenizi hem de daha sıcak bir kış geçirmenizi sağlayacaktır. 

  Petek temizliği nedir?

  Petek temizliği özel kimyasal ilaçlarla sıvı akışkanlığının daha rahat bir biçimde hareketini sağlamak için kalorifer peteklerine uygulanan bir temizleme yöntemidir. Kalorifer peteklerinde zamanla meydana gelebilecek paslanma, balçıklaşma ve sıklıkla karşılaşılan kireçlenme gibi sorunlara karşı özel ilaçlı karışımlar ve kimyasallar ile yılda bir kere temizlenmelidir. 

  Petek içlerine kullanılan kimyasal ilaçlar, işinin ehli iyi bir tesisatçı tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Kulaktan duyma kimyasallar peteklerinizin delinmesine hatta petek temizleme cihazı kullanmadan temizleme yapıyorsanız, kombinizin zarar görmesine neden olabilir. 

  Petek temizleme en az yılda bir kez yapılmalıdır. Yapılan bu temizlik sayesinde ısı tasarrufunuz en az % 20 fark edecektir. Petek temizleme fiyatlarını internet ortamında araştırırken göze çarpan fiyat farklılıkları sizin kafanızı fazlasıyla karıştıracaktır. Bu fiyat farklılıkları sebebi genelde cihazla yapılan petek temizleme, cihazsız petek temizleme, kimyasallı ve kimyasalsız petek temizliği ve basite indirgenmiş hem cihazsız hem de kimyasalsız yapılan petek temizlemeleri fiyat farklılıklarına ana etkendir. 

  Petek Temizleme yaptırırken;

  Kesinlikle petek temizleme işinde ehil, hatta ısıtma sistemlerinin geneline hakim bir firmaya yaptırın.

  Cihazsız petek temizleme işi yapan ustalara kesinlikle kimyasal kullandırmayın. ( Kimyasallar kombinize zarar verebilir.)

  Petek temizleme 3 kademelidir. (Yumuşatma, temizleme ve durulama ) bu 3 kademenin altında temizlik yapanlara kademeleri hatırlatın.

  Petek temizliğinin akabinde kesinlikle kalorifer peteklerinizin ısınıp ısınmadığını test ettirin.

  Hiçbir firmaya veya tesisat ustasına önden kapora veya malzeme ücreti adı altında avans vermeyin. Kendisine ya da fiyatına güvenmeyen ustalar kapora ister.

 • Isıtma Sistemleri ve Radyatör Petek Temizleme Ürünleri

Call Now Button