• Musluk Contası Nasıl Değiştirilir?

  Mart 13, 2020 | Blog | admin
 • Musluk Contası Nasıl Değiştirilir?

  Musluk contası, göbeğin altındadır. Conta taşıyan parça, volanın kumanda ettiği açma - kapama miline vidalıdır. Ancak milin uç kısmındaki dişler aksi yöndedir. Bu yüzden conta taşıyan parçadaki yuvasına, saat yelkovanının ters yönünde vidalanır. Conta taşıyan parçayı çıkarmışsanız, mil ucuna oturtarak, bir elinizle alttan hafifçe bastırıp da, diğer elinizle volanı kumanda milini yukarıdan saat yelkovanının ters yönünde çevirirseniz, yerine tekrar vidalayabilirsiniz.

  Conta, conta taşıyan parçanın altındaki yuvasına ufak bir somunla tutturulmuştur. Bu somunu kurbağacık anahtarın ucuyla, ya da bir penseyle sökünce, eskimiş contayı kolayca çıkarabilirsiniz. Eski conta deforme olmamış olabilir. Bunu elinizle düzelterek yeniden kullanmaya kalkarsanız, bunca emeğiniz boşa gidebilir, yerine oturunca yine ezilecek, biçimini kaybedecek, damlamaya yol açacaktır. Çünkü zamanla özelliğini kaybetmiştir. Yeni conta takınız. Yeni conta ortasındaki delik, yuvadaki milin vidasına biraz küçük gelebilir. Yuvayı altındaki somundan anahtarla tutarak ve contayı dişlerde çevirerek, yerine oturtunuz. Sonra somunu sıkınız.

  Artık göbek yerine monte edilebilir. Göbek kapağı ve volanı söktüğünüz gibi takabilirsiniz.

  Musluk contası değiştirme işleminden istifade etmiş olabileceğinizi ümit ediyoruz. Musluk salmastrası nasıl değiştirilir?sıhhi tesisat, , musluk tamiri ile merak ettğiniz ve sorunlarınıza çözüm isteğiniz her türlü bilgi ve hizmet için bizimle iletişime geçin.

Call Now Button