• Korniş Montajı

  Korniş montajı, tecrübesini el becerisi ile birleştiren, kaliteli malzeme ile güçlendiren korniş ustanın yaptığı mesleki bir iştir. Ankara'nın tüm semtlerinde korniş işlerini garantili bir şekilde yapan firmamızı arayabilir, montaj işleriniz için randevu alabilirsiniz. Evinize en çok yakışan perdenizi seçtikten sonra gerisini işin ehli olan korniş montaj ustasına bırakın.

  Her matkabı olan, korniş montajı yapamaz. Korniş işçiliği profesyonellik, deneyim, tecrübe, bilgi ve pratiklik ister. Duvarınızdaki görselliğin rahatsız edici boyuta varmaması için, korniş montajı çok önemlidir. Bu konuda Korniş ustası gerek perde seçiminde, gerekse de korniş seçiminde gerekli bilgi ve tavsiyelerde bulunur.

 • Perde Korniş Montajı Nasıl Yapılır?

  Dekorasyona verdiğimiz önem kesinlikle tartışılamaz. Dekore edilen iç dizaynların renklerle bütünleşmesine en büyük katkı yapan duvarlar olduğu kadar bir o kadar da perdelerdir.. Renkleri, tasarımı, kumaşı, ve modeli ne kadar ehemmiyetli ise, korniş montajı da bir o kadar önem taşır. Perdelerin seçimi, tasarımı, ölçümü, dikimi ne kadar geniş kapsamlı çalışma içerdiği, zaman ve maliyet gerektirdiği dikkate alındığında uygun şekilde montajı için profesyonel bir korniş ustası gereklidir. 

 • Perde Korniş Montajı ve Korniş Takma

  Perde montajında en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan korniş ile montaj, perdelerin belirli büyüklükteki kanallar içerisinde açılıp kapanmasına yardımcı olan bir sistemdir.

  • Öncelikle yapılması gereken kornişinizin kaç raylı olduğuna karar vermek. (Fon, tül, perde, güneşlik veya sadece stor perde, jaluzi ... tercihinize göre )
  • Kornişi takmak istediğiniz yerin ölçülerini belirlemek. Perde takılacak şekilde sol kısımda pay bırakmak
  • Tavanınızın durumuna göre ( asmolin tavan - betonarme tavan ) çelik çivi, vida yada korniş yapıştırıcısı seçmek.
  • Kartonpiyer ile dip duvar arasında kornişin mesafesini ayarlama
  • Montaj için gereken matkap ve ekipmanlarla montaja başlama. ( Matkabın darbeli olması işinizi daha kolaylaştırır.)
  • Matkabın uç kısmına tozluk takarak montaj işlemine geçme.

  Genel olarak bir korniş montajı yukarıda anlattığımız şekilde yapılmaktadır. Montaj sırasında uygun dübel ve vidaların kullanılması sağlamlık açısından önemlidir. Sık atılan dübel ve vidalar veya çelik çiviler kornişin daha da sağlam olmasını sağlar. Bu nedenle montaj yapmadan önce gerekli malzemelerin hazır edilmesi genel işleyiş içerisinde kolaylık sağlar.

  Korniş seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli hususların başında kornişe asılacak perde adedinin belirlenmesi gelir: Kornişe bir tül ve bir fon perde asmak için “2 Kanallı plastik korniş” kullanılması yeterlidir. Kornişe bir tül, bir güneşlik ve bir de fon perde asılacaksa “3 Kanallı Plastik Korniş” kullanılmalıdır.

  Korniş seçiminde, asılacak perdelerin ağırlıkları da önemli bir husustur: Fon perde gibi ağır perdeler monte edilmek istenirse,  veya stor perde mekanizması monte edilmek isteniyorsa  seçilen kornişlerin kaliteli korniş olmasına önem verilmelidir.  Tül perde, güneşlik gibi hafif perdeler için ise silim tip korniş kullanılabilir.

  Perde ve korniş montajı konusunda firmamızdan yardım alabilir ve işin içinden çıkamadığını düşündüğünüz durumlarda bizden teknik destek isteyebilirsiniz. Firmamız, alanında uzman personelleri ve kaliteli işçiliği ile her zaman sizlere yardımcı olmaya hazırdır. Korniş montajı fiyatları, korniş fiyatı ve işçilik fiyatı hakkında bilgi içinde bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. 

 • Korniş Modelleri ve Aksesuarları

  L Ayak duvar askı elemanı : Genellikle tavalara asılamayan kornişlerin duvarlara montaj işleminde kullanılır.

  Tek Ray : Rustik perde perde askısı için alüminyum ray

  Oryantel Korniş : Kıvrımlı ve oval perdelerin montajında kullanılan korniş

  Kartonpiyerli Korniş : Kornişlere estetik görünüm sağlamak amacı ile tasarlanmış bir çeşit korniş modelidir.

  Korniş Stop Final : Perde kiliti diye de tabir edilen ve perdelerin raylardan çıkmaması için kullanılan bir çeşit aksesuardır.

  Stor Montaj Aparatı : Stor perdelerin kornişlere bağlantısını sağlayan aparattır.

  Korniş Köşesi : )0 derece ve 45 derece şeklinde kornişlerin dönüşünü sağlayan parçadır.

  Korniş Birleştirme Aparatı : Korniş uzunluğunun yeterli gelmediği durumlarda ek korniş yapmak için kullanılan aparattır.

  Perde Askısı : Rustik perdelerin montajında kullanılan boru parçasıdır.

  Ahşap Rustik Perde Korniş Sistemi : Rustik perde montajı 

  U Ray : Tekli Korniş İçin Tavan Taşıyıcı 

  X Sürgü Korniş Ruleti : Korniş ve raylı rustik için aparat

  Korniş Montaj Yapıştırıcısı : Özellikle kornişin asmolinli tavana montajında kullanılan bir çeşit kimyasaldır.

  Rustik Korniş Ray Plastiği : Rustik perde askı aparatı

  Kruvaze Korniş Perde Aparatı :

  Kornişmatik : Kornişe perdelerin kolayca takılmasını sağlayan aparattır.

 • Ankara Genelinde Korniş Montajı Bölgelerimiz

Call Now Button