• Kanal Açma

  Kanal tıkanıklığı ve pis koku sorunları yaşayan tüketicilere en iyi hizmeti sunan firmamız, sizlere 365 gün tesisat ve kanal açma ve tıkanıklık giderme hizmeti sunmaktadır. Olmadık anlarda ve durumlarda karşınıza çıkan tıkanıklık sorunları fazlasıyla canınızı sıkmaktadır. Bu tür durumlarda tek endişe edici durum bir yerlerin kırılıp döküleceği ve etrafın pis olacağı endişesidir. Bu gibi endişeleri Ankara Kanal Açma servisi olarak gereksiz görmekteyiz. Gereksiz görmemizin tek nedeni ise, günümüz teknolojisinin nimetleridir. Tıkanıklık açma robotlarımız sayesinde kırıp dökmeden etrafı kirletmeden daha da önemlisi kısa zaman içerisinde çözmekteyiz.

  Ankara geneli hizmet sunan Ankara kanal açma ekibimiz, tuvalet tıkanıklığı, mutfak, banyo, lavabo, süzgeç ve kanal tıkanıklıklarınızda sorunu doğru teşhis eder ve tedaviye en iyi şekilde hazırlanır. 

  Tıkanıklığa sebep olan etkenler

  Tüm gider tıkanıklığına sebep olan etkenlerin başında bilinçsizce atılan maddeler gelmektedir. Bir peçeteden ne olur, su alıp götürür düşüncesi ve daha önce atılıp da tıkanmaya sebebiyet vermemesi sürekli peçetenin gayri ihtiyari atılmasını sağlayacaktır. Peçetenin dışında, tuvalet kağıtları, ıslak mendiller vb. maddeler için de bu düşünce hep bu şekildedir.

  Şu bir gerçek ki bireysel olarak atılan maddeler toplu binalarda tıkanmalara her zaman sebebiyet vermiştir. Tuvalet tıkanıklığına sebep olan unsurlar gibi, mutfak lavabosunun tıkanmasına da aynı şekilde ilk etapta atılan yağ, çay demleri, bulaşık tortuları da bu gibi düşüncelerden geçmektedir. Unutmayalım ki ana giderleri kullanan sadece siz değilsiniz. Tali giderlerden giden atıklar ana giderlerin tıkanmasına neden olur. Her bir tali giderden atılan atıklar zamanla tortu haline gelerek ana giderde bulunan pimaş ağızlarını daraltır ve su akışını engeller.

  Tıkanıklığa sebep vermemek için ne yapılabilir.

  1. Katı atıklar atılmamalı
  2. Düzenli olarak kimyasal çözücüler dökülmeli ( 6 ayda bir )
  3. Giderlere süzgeç konulması 
  4. Çöp öğütücüler kullanılmalı
 • Kanal açma işleminde başarısız olduğumuz zaman hemen tıkanıklık açan firmayla iletişime geçeriz. Türkiye genelinde ve eğitim seviyesinin yüksek olduğu, bilgi çağının tavan yaptığı şu zamanda tıkanıklık açma ustasını çağırmadan önce, ne tür bir tıkanmanın olduğu ve hangi ustanın çağrılması gerektiği hususunda kısa bir araştırma yapılması gerekir. Her tesisatçı, tıkanıklık açma ustası değildir. Tıkanıklık açma konusunda eğitimli, kanal açma makinası çok iyi kullanan ve bu konuda deneyimli usta tercih edilmeli. 

  Tıkanmanın türü önemlidir. Bina kanal tıkanıklığı ile daire içi tıkanıklığını ayırt etmek gerekir. Sürekli tekerrür eden tıkanma ile her hangi bir cismin gidere kaçması ayırt edilmelidir. Doğru bilgiler doğru tesisatçının seçimi hem zaman kaybını önleyecek hem de doğru teşhis ve doğru tedavi yöntemi uygulanmasına neden olacaktır. 

  Tıkanıklığa sebep olan yabancı cisimler veya tortular, tıkanıklık açma makinesi ile açılarak doğru sonuç alınırken, tekrarlayan tıkanmalar da doğru sonuç almak tıkanmaya neden olan etkenlere bağlı olarak değişir. Kanalizasyon sisteminde meydana gelen birçok arıza özellikle tıkanma ve su sızıntıları kanalizasyon borularının deforme olmasından dolayı meydana gelmektedir. Tıkanan boruların her hangi bir cihaz ile açılması geçici bir çözüm olsa da tıkanmaya sebep olan deformasyon devam ettiği için zamanla tıkanma olayı da tekrar ortaya çıkmaktadır. Burada yapılması gereken tıkanmaya neden olan unsurları ortadan kaldırmak yada onarmaktır. Burada konuyu üç aşamada ele almak gerekir. Birincisi tıkanma olayının her hangi bir cisim kaçması neticesinde değil de kanalizasyon sisteminde bulunan kronik arızadan meydana gelip gelmediğini tespit etmek, ikincisi, kanalizasyon sisteminde bulunan tıkanıklık kronik arızadan meydana geldiği anlaşılırsa kronik arızaya sebep olan hususları tespit etmek, üçüncüsü ise tespit edilen arızayı en uygun yöntemle onarmak yada yenilemek

   

   

 • Kanalizasyon Açma ve Temizleme

  Kanalizasyon sorunlarınızda meydana gelen arızaların ve tıkanmaların tespiti, tamiri, açılması ve temizliği noktasında sizlere deneyimli ustalarımız ve teknolojik cihazlarımız ile yardımcı olmaktayız. Kanalizasyon sorunları genelde, kanal tıkanması, suyun geri tepmesi ve su sızdırmaları şeklindedir. Bu tür sorunların en büyük nedeni ise, tıkanmaz nasıl olsa, su da erir, büyük pimaş borusunda rahatça gider düşüncesi ile atılan ıslak mendiller, peçeteler, çocuk bezleri, pedler, vb. katı maddelerdir.

  Özellikle binaların ortak giderlerin akışını sağlayan pimaşlarda oluşan tortular zamanla kalıplaşarak boru capını asgariye düşürmektedir. Tıkamaz düşücesiyle bilinçsizce atılan atıklar daralan boru çapını tıkar ve istenmeyen sonuçlar doğurur. Zaman zaman kanalizasyonların temizlenmesi ve katı atıkların atılmaması gerekmektedir. Geçici çözümler üretmek ve basit yöntemlerle tıkanıklık sorunlarına eğilmek, daha fazla istenmeyen sonuçlar doğurmasına sebep olmaktadır. 

  Kanalizasyon tıkanıklıkları, ev ve iş yerlerindeki tüm giderlerin nihayetlendiği ve ana logara taşındığı yer itibari ile kişisel gayretlerle açılması çok zor tıkanıklıklardır. Bina gider borularındaki tıkanıklıklar, teknolojik cihazlarla ve ekipmanlarla giderilmeli ve suyun akışı sağlanmalıdır. 

  Kanal Yenileme

  Kanal döşeme işlemlerimizi gerek mevcut binala kanalizasyon yenilemesi yaparak, gerekse yeni ev ve binalara sıfırdan döşeme yaparak gerçekleştiriyoruz. Uzman kadromuz ile her türlü kanalizasyon döşeme işlemleri yapılmaktadır. Ankara kanal döşeme firmamız, modern alet ve ekipmanları ile kaliteli ve çok uzun süre sorun çıkarmayacak kanal döşeme işlemleri yapmaktadır. Kanal döşeme işleri uzmanlık ve kaliteli bir çalışma gerektirmektedir. Yaptığımız çalışmalar ve kullandığımız kaliteli malzemeler sayesinde her türlü kanal döşeme işleriniz profesyonel bir şekilde tamamlanmaktadır. Tüm kanaliasyon döşeme talepleriniz için firmamızı arayıp bilgi alabilirsiniz.

  Logar Temizleme

  Ankara logar temizleme firmamız haftanın her günü, günün 24 saati logar temizleme ve tıkanıklık açma hizmeti vermektedir. Logar tıkanıklığı sorunlarınızı en modern alet ve ekipmanlar ile gidermekte uzmanlaşmış tıkanıklık açma firmamız, logar temizleme ve logar açma gibi taleplerinizi günün her saatinde kesintisiz karşılamaktadır.

  Atık yağlar zamanla logarın tıkanmasına neden olabilir ve logarın içinden kötü kokular yayılarak etrafı rahatsız edebilir. Sağlığı ciddi şekilde tehdit eden bu olay hemen çözülmesi gereken bir sorundur. Bu kötü kokuları önleyebilmek amacıyla logar temizleme uygulaması gerekli olmaktadır.

  Son teknoloji kanal temizleme makinelerimiz ve araçlarımız ile uygun logar temizleme fiyatları uygulamamız ile sizlere kesin tıkanıklık açma ve temizleme çözümleri sunmaktayız.

 • Tuvalet Tıkanıklığı Açma

  Tuvalet tıkanıklığının en büyük belirtisi, birden bire dökülen suyun yavaş gitmesidir. Yavaş giden sular belli zaman sonra tıkanıklık ciddiyse gitmemeye başlar. Böyle bir durumla karşılaştığınızda basit yöntemler denense de pek başarılı sonuçlar alınamaz. Tuvalet tıkanıklığı açma işlerinde basit yöntemler genelde basit tıkanıklılarda etkilidir.

  Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri
  Kimyasal Açıcılar

  Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemlerinin başında tuvalet tıkanıklığı açma kimyasalı gelmektedir. Tıkanıklığı giderme de kullanılan kimyasal açıcılar dikkatli seçilmeli ve her kimyasal açıcı kullanılmamalıdır. Unutmayalım ki bazı kimyasallar tuvalet gider borularına zarar verebilir. İçerisinde bulunan dengesiz asit oranları, pimaş boruların contasına veya ek parçalara zarar vererek sızıntılara sebep olur.

  Tavsiye edilen kimyasal ilaçlar nasıl kullanılmalı? Tıkanıklık açma cihazları ile açılan tıkanmalardan sonra tortuların pimaş borulardan temizlenmesi için kullanılması tavsiye edilir. Gerekli güvenlik tedbirleri alındıktan sonra ilacın kullanım talimatı doğrultusunda kullanınız. 

  Tuvalet Pompası

  Tuvalet tıkanıklığı açma işleminde ilk akla gelen tıkanıklık açma metotlarından birisi de tuvalet pompasıdır. Tuvalet pompası hava basıncı ile tıkanıklığın giderilmesinde etkili olabilir fakat zorlu tıkanıklıklarda yetersiz kalır ki, bu durumda profesyonel robotlu tıkanıklık açan tesisatçı çağırmanız gerekir. 

  Tuvalet Es Sifonu 

  Tuvalet tıkanıklığı açmanın diğer bir yolu da tuvalet Es sifonunun diğer adıyla deve boynunun değiştirilmesidir. Genellikle ev tadilatı esnasında harç kalıntılarının tıkanmaya sebebiyet verdiği durumlarda tuvalet deve boynu değiştirilerek tıkanmanın açılması gerçekleştirilir. Kişisel gayretle bu değişikliği yapmak zor olduğu için profesyonel tuvalet tıkanıklığı açan firmalardan destek almak gerekebilir.

   

  Her türlü teknik ve bilgi desteğini esirgemeyen Ankara Tuvalet Tıkanıklığı Açma firmamızı 7/24 arayabilirsiniz. Tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları konusunda da bilgi alabilirsiniz.

 • Klozet Tıkanıklığı Açma

  Klozet tıkanıklığının en büyük sebebi, hatalı kullanım yada düzensizce yapılan temizliktir. Klozeti tıkayan etkenler de diğer etkenlerden farksızdır. Atılmaması gereken ve su da çözünürlüğü olmayan tuvalet kağıtları, ıslak mendiller, pedler, çocuk bezleri, temizlik kovasından düşen bez, çocuk oyuncakları ... sayabiliriz. Zamansız tıkanan klozetlerde ilk müdahaleniz olumlu sonuç vermeyebilir. Klozet açma yöntemleri adı altında youtube kanalından eğitici videoları izleyip uygulayabilirsiniz.

  Diğer tıkanıklık açma işlerinde olduğu gibi, kimyasal açıcılar, pompalama, tel ve askı, karrbonat - sirke, tuz - sirke vb. pratik tıkanıklık açma yöntemleri sonuç vermiyorsa, yapmanız gereken tek şey klozeti komple söküp, mücadeleye devam etmektir. Her türlü yöntemi denediyseniz ve sonuç alamadıysanız, Cihazla Tıkanıklık Açma işleri yapan profesyonel Kanal Açan Firmalardan birini arayarak destek ve bilgi desteği almanızdır. 

 • Lavabo Tıkanıklığı Açma

  Lavabo tıkanıklığı beklenmedik anlarda ortaya çıktığında sizi zor durumda bırakabilir. Mutfak lavabosu tıkanmalarında yağ ve yemek artıkları, banyo lavabosu tıkanmalarında ise saç, sabun, makyaj malzemeleri ve diş macunu tıkanmalara sebep olan etkenlerdir. Böyle durumlarda dikkat edilmesi gereken gider borularına zarar vermeden tıkanıklığın açılmasıdır. Böyle durumda akla gelen "Lavabo nasıl açılır? " sorusunu gerek internet üzerinden, gerekse lavabo tıkanıklığı açan firmalardan teknik ve bilgi desteği almanızdır.

  Lavabo tıkanıklığı açma işlemindeki basit yöntemler:

  Sirke ve tuz ile lavabo tıkanıklığı açma

  Sirke ve karbonat ile lavabo tıkanıklığı açma

  Lavabo pompası ile tıkanıklık açma

  Lavabo açma teli yada askı ile lavabo tıkanıklığı açma

  Bahçe hortumu ile tazzikli su verilerek tıkanıklık açma

   

  Kişisel gayret ve beceri ile lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerini deneyen ve olumlu sonuç alınamayan durumlarda, cihazla lavabo tıkanıklığı açan firmalardan teknik destek alabilirsiniz. Lavabo tıkanıklığı açma fiyatları konusunda da bilgi sahibi olabilirsiniz.

   

 • Tıkanıklığın En Yoğun Olduğu Yerler

 • Diğer Tesisat İşlerimiz

Call Now Button