• Gömme Rezervuar Montaj Yöntemleri

  Gömme rezervuar montaj yöntemlerini sizin için hazırladık. Gömme rezervuarlarda arızalar ve montajlar genellikle duvarların kırılarak yapılacağı düşüncesi vardır. Oysaki gömme rezervuarın bakımı, montajı ve tamiri de, diğer normal klozet montajı gibi yapılmaktadır. Biraz el becerisi, biraz yetenek sizin "gömme rezervuar ustası" olmanıza engel değildir. 

  İşte Gömme Rezervuar Montaj Yöntemleri

 • Standart Montaj

  Gömme Rezervuar Montaj Yöntemleri 1
  1. Sabitleme yüksekliğini ve merkez aksı işaretleyin. Rayı enlemesine ve merkezden hizalayın, delikleri açın ve sağlamlayın. Taşıyıcı konik adaptörler ve ray üzerindeki işaretli noktaları aynı hizaya getirerek bağlayın. ( Engeller için merkez aksı 380 mm alınız.)
  2. Rezervuar gövdesini takın ve dirsek taşıyıcı plakayı gövdenin üzerine vidalarını sıkarak sabitleyin.
  3. Klozet saplamalarını vidalayın. Üst sabitleme parçalarını yerleştirin ve sabitleyin. Seçilen klozete bağlı olarak saplamlar arasındaki uzaklığı 180 mm veya 230 mm olarak seçin.
  4. Temiz ve pis su borularını bağlayın. Gövdeyi tuğlayla destekleyin. Gövdeyle tuğla birleşim yerinde rabis teli uygulaması tavsiye edilir.
 • Sıralı Montaj

  Gömme rezervuar Montaj Yöntemleri 2
  1. Sabitleme yüksekliğini ve merkez aksı işaretleyin. Rayı enlemesine ve merkezden hizalayın, delikleri açın ve sağlamlayın.
  2. Taşıyıcı konik adaptörleri raya geçirin. Ray ve adaptörler üzerinde bulunan işaretleri aynı hizaya getirin.
  3. Rezervuar gövdesini takın ve dirsek taşıyıcı plakayı gövdenin üzerine vidalarını sıkarak sabitleyin. Klozet saplamalarını vidalayın. Üst sabitleme parçalarını yerleştirin ve sabitleyin.
  4. Temiz su ve pis su borularını bağlayın. Gövdeyi tuğlayla destekleyin. Gövdeyle tuğla birleşim yerinde rabis teli uygulaması tavsiye edilir.
 • Kendi Kendini Taşıyan Sistem Montajı

  Gömme Rezervuar Montaj Yöntemleri 3
  1. Taşıyıcı konik adaptörleri raya geçirin, Elemanları sabitleyin.
  2. Destekleme ayağını sabitleyin ve geçici montaj yüksekliğini ayarlayın.
  3. Zemine sabitleyin.
  4. Sabitleme vidalarını sıkıştırın. Gövdeyi tuğlayla destekleyin. Gövdeyle tuğla birleşim yerinde rabis teli uygulaması tavsiye edilir. 120 cm üstü tuğla örgü devam ettirilirse rezervuar üstüne taşıyıcı lento konulmalıdır.

  Artık gömme rezervuar montaj yöntemleri ile asma klozet rezervuarlarınızı kolayca monte edebilirsiniz. Bu konuda bilmedikleriniz, merak ettikleriniz ve klozet sorunlarina dair herşeyi, asma klozet ustasına veya iyi bir tesisatçı ustasına sorabilir, gerekirse :https://ankaratesisatci.com.com/iletisim hattımızı arayabilirsiniz.

   

 • Gömme Rezervuar Montaj Yöntemleri

Call Now Button