• Boya Badana Hizmetleri

  Şubat 21, 2020 | admin
 • Boya Badana

  Boya Badana işleri yapan, Ankara'nın en iyi boyacı ustalarına sahip firmamız evinizi en güzel şekilde dekore etmektedir. Evinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde boya, kartonpiyer, alçı, duvar kağıdı, tesisat ve korniş işlerinizi büyük bir titizlikle yapmaktayız. Ankara Boya Badana Firması olarak, ekibimiz saygın ve işinde deneyimli alaylı usta kişilerden oluşmaktadır. 

  Yaşam alanlarınıza yeni bir soluk aldırmanın en iyi yolu boya badana yapmaktır. Evleriniz yenilenir, tertemiz olur ve bambaşka bir ortama kavuşur. Renklerin dili ile evleriniz daha ferah ve huzurlu bir ortam kazanır. 

  Boyacılık ilk bakışta çok kolay görülen, çok para kazandıran bir iş gibi gözükse de, el becerisi olmadan boya teknolojisinden anlamadan, boya yardımcı ürünlerini çok iyi tanımadan yapılan boya işlerinin hiçte kolay olmadığı görülmüştür. Fırça veya rulo ile imrenilerek boyamanın zorluğu ilk olarak tavan boyasında başlar. Her işin bir başlangıç noktası olduğu gibi, boya yapmanında elbette bir başlangıcı vardır. 

  Boya badana nasıl yapılır?

  Boya badana yapmak için ya evinizin boş olması yada hareket sahanızın yeterli olması gerekir. Boya esnasında zeminlere, süpürgeliklere ve eşyalarınıza boya sıçramaması, bulaşmaması ve damlamaması için, eşyalarınızı ve zeminlerinizi boya koruma örtüsü ile kaplayın. Parke süpürgeliklerine, pencere ve kapı kenarlarına, kartonpiyer ile duvarın birleştiği noktalara kısacası boyanması istenilmeyen yerlere maskeleme bantı yapıştırın. Bu şekilde boyanacak yüzeye boya işlemi yapmak daha kolay olacaktır. Boyama işleminize tavan boyası ile başlayın. % 10 oranında inceltilen tavan boyasının yanında rulo eleği koyun. Rulo eleği sizin hem boya sarfiyatınızı azaltacaktır hem de damlatma oranınızı asgariye düşürecektir. İlk kat uygulaması bittikten sonra 3 saat sonra ikinci kat uygulamasına geçin.

  Duvar boyarken nelere dikkat etmelisiniz?

  Duvar boyama işleminde isteğiniz doğrultusunda almış olduğunuz boya ile birlikte astar boya da almayı ihmal etmeyin. Zeminin durumuna göre astarlar farklılık göstermektedir. Eski boyalı yüzeylere uygulanacak astar kesinlikle dönüşüm astarı olmalıdır. Bu astar duvar ile boya arasında tampon görevi yapmaktadır. Su ile nem geçirimini azaltır, koyu renkten açık renge geçimi kolaylaştırır. Yağlı boya ise yüzeyiniz, su bazlı boyaya geçişi sağlar. Son kat boya uygulamalarınızda boya sarfiyatınızı minimize eder. Astar uygulamanız bittikten sonra son kat boya uygulamasına geçebilirsiniz. Katlar arasında bekleme süresini ve boya inceltme oranlarını uygulamaya geçmeden önce boya etiket bilgisi doğrultusunda hareket ediniz.

  Boya İşlerinde Doğru Malzeme 

  Tavan, duvar, kapı ve pencere uygulamalarında farklı türde rulo ve fırça kullanılması gerekmektedir. Tavan boyası ve plastik boya uygulamalarında uzun tüylü plastik boya rulosu, silikonlu ve yağlı boya uygulamalarında kıza tüylü saten rulo kullanılması tavsiye edilir. Yağlı boyalar için yani sentetik gruplar için siyah kıllı fırçalar, su bazlı boyalar için ise, beyaz kıllı firçalar kullanılması gerekmektedir. Süpürgelikler bantlanırken süpürgeliğe zarar vermeyen maskeleme bantı kullanın. Koli bantı süpürgeliğe zarar verecektir. Zımpara seçiminde ise saten alçılı yüzeylere 180 veya 220 numara su zımparası kaba karışık yüzeylere ise, biraz daha dişili 120 - 150 numara zımpara seçilmelidir. Sentetik boyaların inceltilmesinde sentetik tiner, su bazlı boyaların inceltilmesinde ise su kullanılmalıdır. İnceltme oranları boya etiketlerinde mevcuttur. Panel kapı boyaları vernikler, vernikli pinoteksler genellikle kullanıma hazırdır. Aldığınız ve tanımadığınız her ürünü etiketinden takip ederek inceltme oranlarını uygulayabilirsiniz.

  Boya badana işlerinde doğru rulo ve doğru fırça kullanımında rahat bir uygulama istiyorsanız kesinlikle rulo eleği kullanılmalıdır. Rulo eleği, boyanın sıçramaması ve damlamaması için en iyi yardımcı malzemedir. Rulo ile boya uygulaması yapılırken, geniş bir V hareketi ile boya yüzeye dağıtılır. Eşit şekilde yüzeye dağıtılır. Boyanın son taraması mutlaka yukarıdan aşağıya doğru hep aynı yönde yapılmalıdır. Bunun sebebi ise dalgalanma olmasını engellemektir. Fırça da hep aynı yönde hareket ettirilmelidir ki, dalgalı bir görüntü olmasın.  

  İyi bir boyacı ustası olmak ve deneyim kazanmak istiyorsanız yukarıda bahsi geçen detaylara dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Ancak yine de temiz ve profesyonel bir ev boyama işlemi yaptırmak için boya badana firması olarak bizlerden destek alabilirsiniz. Ankara Boya Badana ile evlerinizi daha temiz daha şık ve daha estetik görünüme kavuşturmak için bizleri 7/24 arayabilirsiniz.

   

 • Boyacı Ustası

  İyi bir boyacı ustası ararken vereceği işçilik fiyatından ziyade yapacağı işçilik önemlidir. Yanlış boyacı seçimi, hem boya malzemelerinizin ziyan olmasına hem de zaman kaybınıza yol açacaktır. Ehil olmayan ve işinde yeterince tecrübe sahibi olmayan boya ustaları sizin canınızı fazlasıyla sıkabilir. İşinizi yarım bırakabilir ya da siz yarım bıraktırabilirsiniz. Yarım kalan işe hiç bir usta girmez. Bu sebepten dolayıdır ki usta seçerken çok dikkatli davranılmalıdır. Peki iyi bir boya ustası nasıl seçilir ?

  - İlk önce yakın çevrenizdeki referansı güçlü ustaları tercih edin.

  - Vergiye tabii sabit yeri olan ustaları tercih edin

  - Güçlü referansa sahip ustalara öncelik verin.

  - Önden kaparo isteyen ustayı kesinlikle eleyin. 

  - Dediği saatte gelmeyen ustaya ehemmiyet vermeyin

  - Aynı anda birden fazla boya işi alan usta sizin işinizi ya uzatacaktır, ya da acele bir şekilde üstünkörü bitirecektir.

  - İnternet üzerinden seçtiğiniz ustanın google işletmelerdeki yorumlarını okuyun ve ona göre tercihte bulunun.

 • Renxmatik İle Kişiye Özel Renk Yapımı

  Ankara Boyacı Ustası olarak, size özel renk yapıyoruz. Beğendiğiniz renk ister Filli boya renk kartelasında olsun, ister Dyo renk kartelasında olsun, ister Polisan Renk kartelasında olsun isterse de Marshall renk kartelasında olsun dilediğiniz rengi dilediğiniz boyaya uygulamaktayız. Boya tercihiniz Filli Boya diyelim, renkte Polisan kartelasından beğendiniz, 10 dakika içerisinde dilediğiniz renk hazır. 

  İstediğiniz renkteki boyaların kayıtlarını tarihi ile birlikte renk üretim defterimize kayıt ederek, 5 yıl muhafaza ediyoruz. Bir sene sonunda veya 3 sene sonrasında evinizin ufak bir bölümünde rutuşluk işiniz oldu. Bize ulaştığınızda kayıtlardan daha önce yaptırmış olduğunuz rengi ufak ambalaja  aynısını yapıp sizlere takdim ediyoruz.

  Teknolojinin ve konforun adresi olarak sizlere uygun fiyatla boya fiyatları, boyacı fiyatları ve malzeme temini noktasında da en iyi hizmeti sunmaya gayret ediyoruz. Bizlere internet üzerinden ulaşmak istediğiniz de Ankara Boyacı Ustası veya Ankara Boya Badanacı yazmanız yeterli olacaktır. 

  Unutmayın ki biz, Ankara genelinde boya badana işleri yapan en iyi boyacı ustası ve tüm tamir tadilat dekorasyon işleri yapan boya firmasıyız. "En ucuz boya badana ustası değil, en iyi boyacı ustası tercih edin." Bizimle görüşmeden, fiyat almadan karar vermeyin

 • En Çok Tercih Edilen Boyalar

  Ev boya badana işlerinde boya seçimi çok önemlidir. Evinize uygulatmak istediğiniz boya, hem bütçesel açıdan hem de uzun sürekliliği açısından oldukça önemlidir. Aldığınız boyanın metrajı, kalitesi, silinebilirliği, kapatıcılığı, yüzeye tutunması ve rulo ile kolay uygulanabilirliği boya seçiminde tercih sebebiniz olmalıdır.

  Tavan Boyası : Zamanla beyazlığını kaybeden, kalorifer isi ile sararmaya başlayan tavanlarınızın daha beyaz ve uzun soluklu olması için, kaliteli bir tavan boyası seçmelisiniz. Ankara genelinde boyacı ustalarının vazgeçilmezi olan TEK marka tavan boyası, Filli Betakril Tavan BoyasıPermolit Süper Tavan BoyasıDyo Tavan BoyasıPolisan ve Fawori Tavan Boyası tavsiye edeceğimiz tavan boyaları arasındadır.

  Plastik Duvar Boyası : Akrilik kopolimer esaslı mat görünümlü, emülsiyon esaslı silinemeyen dekoratif son kat duvar boyasıdır. Ekonomik mat ve pürüzsüz görünümlü, teneffüs alma özelliği olan boyadır. Eski veya yeni boyalı yüzeylere, sıvalı tavan ve duvarlara, alçı, macun, alçıpan, betopan, OSB ve cam tekstil yüzeylere de uygulanabilen bir boyadır. Ekonomik olması sebebi ile Ankara bölgesinde özellikle kiracıların en çok tercih ettiği boya grubundandır. En çok tercih edilen markalar ise; Filli Alpina Plus Plastik BoyaDyo BeşyıldızFawori Plastik BoyaTempo Plastik Boya,  Permolit Permoplast, Tek Zirve Plastik Boya olarak sıralanabilir.

  Subazlı Silikonlu Duvar Boyası : Yeni nesil silikonların silisyum bazlı dolguların pigmentlerin ve akrilik bağlayıcıların olağanüstü uyumu ve optimizasyonu sayesinde silinebilen iç cephe boyalardır. Tüm özellikleri geliştirilmiş su bazlı, ipek mat, yarı mat, ve mat görünümlü, silinebilen, tam silinebilen ve temizlenebilen olarak içerisindeki pigmentlerin oranına göre değişen boyalardır. Genellikle ev sahiplerinin en çok tercih ettiği boyalardır. Gerek metraj açısından gerekse silinebilirlik açısından talep gören bu tür boyalarda en çok tercih edilen Filli Boya Momento Silan, Alpinasilan, Alpina Max, Momento Max, Momento Tek, Dyo Nano, Dyo Teknoplast, Dyo Dinamik, Polisan Elegeans, Marshall Özel Mat, Marshall Silpak, Fawori Silikonlu İpek Mat, Fawori Master İpek Mat, Permolit Permosil, Tek Silikonlu Boya, Zirve Silikonlu Boya tavsiye dilen ve çoğunlukla boya ustası tercihi olan markalar olarak sıralanabilir.

  Panel Kapı Boyası : Panel kapılar için özel olarak geliştirilmiş akrilik reçine esaslı yarımat ve mat görünümlü  örtücü ve koruyuculuğu olan son kat panel kapı boyasıdır. Solvent bazlı ( tinerli ) boyaların yerini alan ve kokusuz ve özellikle su bazlı  olma özelliği ile tercih sebebi olan boyalardır. Solvent bazlı panel kapı boyaları da olmasına rağmen su bazlı olanları en çok revaçta olanıdır. Boyacılar tarafından en çok kullanılan ve tavsiye edilen markalar ise Filli Boya Panel Kapı Boyası, Dyo Massiveline, Permokapı, Permolife, Fawori Panel Kapı ve Panelka olarak sıralamak mümkündür.

  Ahşap Boyası : Solvent bazlı ve su bazlı olarak iki grupta yer alan ahşap boyaları kapı, pencere gibi ahşap yüzeyler için kullanılan son kat boyalardır. Ahşap koruyucu, Vernikli pinoteks, Sentetik yağlı boyalar ve subazlı boyalar olarak ahşabınızın durumuna göre kullanılmaktadır. 

  Astar Boyası : Uygulanacak yüzeyin durumuna göre kullanılan astarlar, geçiş astarı, macun astarı, konsantre astar, alçı astarı, şeffaf astar, brüt beton astarı, parlak yüzey astarı olarak sınıflandırılır. 

  Effeckt / Ponpon Boya : Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı silinebilir veya temizlenebilir inci doku parlaklığında dekoratif boyadır. Mat son kat su bazlı boyalardan sonra duvara desen veren rulolar veya aparatlar vasıtası ile uygulama yapılan ponpon boyadır. Duvar kağıdı görünümü kazandıran bu boyalarda en çok tercih edilen markalar Filli Boya Alpina Style İnci Doku, Casati Boya, Dyo, Polisan, Permolit dir.

  Dış Cephe Boyası : Yeni nesil silikon esaslı veya akrilik kopolimer esaslı pigment ve doku sistemiyle geliştirilmiş son kar dış cephe boyasıdır. Grenli, akrilik ve silikonlu çeşitleri ile dış cephe yüzeylerine uygulanır. Dış cephelerde en çok tercih edilen boya çeşitleri ise: Filli Boya Agusto Silan, Agusto Silan Grenli, Agusto Sil, Agusto Sil Grenli, Amphisilan, Muresko Silakril, Betakril, Dyo nanotex, Dyosil, Dinamik Dış Cephe, Beşyıldız, Exelans Turbo Flex,A1 Silikonlu, Perla Silikonlu, dur.

 • En Çok Boyanan Duvar Renkleri

  Yaşam alanlarımıza renklendirerek yeni bir nefes, canlılık ve heyecan katmak için hazır mısınız. 2020 yılının en çok trend duvar boya renkleri ve isimleri hakkında sizleri bu yazımızla aydınlatmak isteriz. Yaz aylarını iyi değerlendirip, kış aylarına evinizin yeni çehresi ile girmek istiyorsanız yeni sezon trend boya renklerine göz atmadan duvar boyasına başlamayın.

 • Son Moda İç Cephe Boya Renkleri

 • Filli Boya İç Cephe Renk Kartelası
   
  • DENİZ TUZU
  • AYDAN
  • KIRIK BEYAZ
  • NUGA
  • DAĞ KRİSTALİ
  • LÜLETAŞI
  • BEHRAMKALE
  • ÇAM FISTIĞI
  • KETEN
  • KUM BEYAZI
  • İSTİRİDYE KREMİ
  • KUMRU
  • BADEMİ
  • MAYA
  • PERİ BACASI
  • SİS BULUTU
  • YEŞİL BEJ
  • HAVANA
  • ANTİK
  • HUMUS
  • KİL TAŞI
  • ÇAKILLI KUM
  • YAĞ YEŞİLİ
  • KUMTAŞI
  • KALKER
  • BOZKIR
  • KANYON
  • BROM
  • HAKİ
  • KESE KAĞIDI
  • KARBEYAZ
  • BAL BEJİ
  • BAL BUĞU
  • KAYISI BEYAZI
  • TOZ PEMBE
  • BEJ-İ PEMBE
  • AKİ
  • FİLDİŞİ
  • AÇIK ŞAMPANYA
  • VANİLYA
  • GÜLÇİÇEK
  • PASTEL PEMBE
  • IHLAMUR
  • AÇIK KREM
  • ŞAMPANYA
  • KAVUN
  • ROSE
  • KÜLLÜ PEMBE
  • SARI SONBAHAR
  • ÇÖL KUMU
  • PUDRA KAHVE
  • AÇIK SOMON
  • GÜLPEMBE
  • AVANOS
  • PETEK
  • GÜNDOĞUMU
  • GÜZ
  • MERCAN
  • MASAL PEMBESİ
  • LADİN
  • ÇİSİL
  • BEYAZ MENEKŞE
  • ESİNTİ
  • BUZUL
  • KRİSTAL KUVARS
  • YAĞMUR DAMLASI
  • MELANKOLİ
  • AÇIK LEYLAK
  • DAĞ LALESİ
  • RÜZGAR GÜLÜ
  • AVLU
  • YILDIZ
  • MİSTİK
  • ZAKKUM
  • AÇIK LİLA
  • FREZYA
  • ATHENA
  • DENİZ YILDIZI
  • MUSON
  • LEYLAK
  • LİLA
  • LAVANTA
  • TAŞ BAHÇE
  • AÇIK MAVİ
  • SALKIM
  • EKİNEZYA
  • BEGONVİL
  • VİOLET
  • ANDEZİT
  • ATLAS
  • KALSİT
  • NANE ŞEKERİ
  • YEŞİLSU
  • NİL YEŞİLİ
  • FESLEĞEN
  • SARMAŞIK
  • BUZ BEYAZI
  • LİMONİ
  • VERDE
  • ÇAYIR
Call Now Button