• Batıkent Su Tesisat

  Batıkent su tesisat, tesisat sektörünün etkileyici yüzü olarak adlandırabileceğimiz bir tesisat firmasıdır. Sıhhi tesisat çalışmalarımız, son derece dikkat çekici olması nedeniyle diğer tesisat firmalarından ayrılmaktadır. Bu ayrıcalığa etki eden en büyük etkenler ise, "cihaz ile su kaçak tespiti", tıkanıklık açma makinası ile "kanal açma", doğalgaz test cihazlarımız ile "gaz kontrolü", petek temizleme cihazı ile "hijyenik petek temizliği" gibi bir çok sıhhi tesisat işlerimizde teknolojiye uygun cihazlar ile hizmet sunmamızdır..

  Batıkentte ve Yenimahalle civarlarında yapmış olduğumuz tesisat hizmetleri, birinden farklı referansları kazanmamıza sağlamıştır. Takdir toplayan en büyük tesisat hizmetimiz, hiç kuşkusuz ki kırıp dökmeden yeri belli olmayan su kaçakların tespiti ve tamiri olmuştur. Peki su kaçağı nedir? Su kaçağı nasıl anlaşılır? Su kaçağı tespitinde bilgisayarlı cihaz mı etkili yoksa, dinleme cihazımı etkili? Su kaçak tespiti fiyatı ve tamir fiyatı ne kadar? gibi bir çok soru aklınıza gelebilir.

  Su kaçağı Nedir? 

  Yaşam alanlarımızda bulunan temiz su ve pis su gider borularında meydana gelen küçük çapta veya büyük çaptaki deformasyonla suyun, borunun dışına çıkma olayıdır. Bu sızıntı sadece borularda meydana gelmeyebilir. Bazen ıslak zeminlerde, bazen vitrifiye diye tabir edilen armatür diplerinde bazen de ısıtma gruplarının birleşim yerlerinde olmaktadır. 

  Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

  Su kaçağı tespitini iki ayrı gruba ayırmak gerekirse, gizli su kaçağı ve bariz su kaçağı diye sınıflandırılabilir. Gizli su kaçakları genellikle normalden fazla gelen faturalardan ve tüm muslukların kapalı durumundayken su saatinin dönmeye devam etmesi ile anlaşılır. Isıtma tesisatlarındaki meydana gelen gizli su kaçağı ise, kombinin barının 24 saatte bir su eksiltmesi ile anlaşılır. Bariz su kaçakları ise, duvarlarda meydana gelen nemlenmeler, alt komşunun tavanında meydana gelen dökülmeler veya su sızıntıları gibi belirtilerle anlaşılır. 

  Su Kaçağı Bulmada Etkili Cihazlar

  Su kaçağının durumuna göre cihazlar kullanılmalıdır. Gizli su kaçaklarındaki ve ısıtma tesisatlarındaki su kaçağını bulma oranı termal kamera ile % 95 olurken, akustik dinleme cihazı ile tasdik etmek, oranı daha da artmaktadır. Akustik dinleme cihazı, atık su borularındaki kaçaklarda da etkilidir. 

  Su Kaçağı Tespiti Fiyatı ve Tamir Fiyatı Ne Kadar?

  Su kaçak tespitinde fiyatlar genellikle değişmezken, tamir fiyatları farklılık göstermektedir. İşin mahiyetinin ne olduğu tam olarak tespit edildikten sonra belli olmaktadır. Takdir edersiniz ki doktor bile hastasını tedavi etmeden önce görmek ister. Yapılan teşhisin ardından, gerekli tedavi yöntemi uygulanır. Batıkent su tesisat, su kaçak işlerinde gerekli titizliği göstererek, makul fiyatlandırma yapmaktadır.

  Diğer takdir ve memnuniyet kazandıran hizmetimiz ise, tıkalı kanal açma işlerinde kullanmış olduğumuz robotlardır.  Her ne kadar tıkanıklık açma işlerinde basit yöntemler  olsa da, ciddi tıkanmalarda bu yöntemler naçar kalmaktadır. Gerekli cihazlar olmadığı sürece gider tıkanmalarında olumlu sonuç almak imkansızdır. Biz basit yöntemlerin aksine kalıcı yöntemler ve katii sonuçlar vermesi için tıkanıklık açma robotları kullanmaktayız. Bu cihazların en büyük artısı kırıp dökmeden tıkanmaya sebep olan etkenleri ya parçalayarak, yada spiraline sararak geri getirmesiyle suyun akışını sağlamasıdır.

  Yıllardır Batıkent’te tuvalet, banyo, mutfak, lavabo, süzgeç, klozet ve kanalizasyon tıkanıklığı açma işlerinde, bilgi ve tecrübe birikimimizi cihazlarımız ile yoğurarak kırıp dökmeden en iyi sonuçları sizlere sunduk. Hizmet sınırlarımız Batıkent ile sınırlı kalmadı Ankara’nın tüm geneline yayıldı. Çoğuna göre sıhhi tesisat geçim kaynağı görünse de Batıkent Su Tesisat  için hep sevda olmuştur.

  Tesisatçıyı farklı kılan sadece teknolojik cihazlar mı? Alet çalışır el övünür misali mi? Elbette değil, Batıkıent'te Ankara Tesisat'ı  farklı kılan, elbette sadece cihazlar değildir. İş ahlakı, garantili işçilikleri, mesai saatlerini günün her saatine yayması, geniş potansiyele sahip su tesisatçılarını bünyesinde barındırması, güler yüzlü müşteri temsilcisi, işine güvenen ve maddi hesabı ikinci planda tutan bir tesisat firması olması da tercih sebepleri olmuştur.. Hep tüketiciye faydalı hizmetler sunma gayretinde olan bir firmayız. Tüketiciyi bilinçlendirme ve kendi işinin evinin ustası olması için faydalı bloglarımızı yayınlamaktayız. Bu noktada diğer ustalar tarafından hep eleştiri de almaktayız. 

  Her türlü bilgilendirme için bize iletişim hatlarımızdan ulaşabilirsiniz. @tesisat.ozdemir 

  Batıkent’e Faydalı Olabileceğimiz Tesisat Paylaşımlarımız

 •  

Call Now Button